"Yandere Simulator" - z czym to się je?

Autor: Małgorzata Gwara
Korekta: Dagmara Trembicka-Brzozowska
7 listopada 2016

Ta miłość jest tak wielka, że przeradza się w obsesję. Każda dziewczyna, która zbliży się do Senpaia, musi zostać wyeliminowana bez względu na koszty. Dziwne? Witajcie w świecie yandere girl.

Jeśli nie jesteście w temacie, z pewnością zapytacie, kim jest yandere. Ponieważ termin odnosi się do obu płci, odpowiem prosto, że jest to osoba, która na początku może być miła i niepozorna, lubiana przez wszystkich. Później jednak, pod wpływem zakochania, przeżywa gwałtowną przemianę i ma skłonności do zachowań psychopatycznych i innych chorób psychicznych. Jeśli ktokolwiek stanie jej na drodze do realizacji celu, gotowa jest przedsięwziąć wszelkie środki, w tym także uciec się do przemocy, by tylko wygryźć konkurencję. Dobrym przykładem jest na przykład Yuno, różowowłosa dziewczyna z Mirai Nikki. Ciekawy mechanizm. Nic zatem dziwnego, że człowiek ukrywający się pod pseudonimem YandereDev postanowił wykorzystać ten motyw w swoim symulatorze, który powstaje od kwietnia 2014.

Poznajcie Ayano Aishi, główną bohaterkę gry Yandere Simulator. Koledzy z klasy nazywają ją yandere-chan lub yan-chan, zapewne dlatego, że przez dłuższy czas dziewczyna nie potrafiła okazywać ludzkich emocji. Oczywiście, z czasem nauczyła się je naśladować, wewnątrz wciąż jednak była pusta. Wszystko zmieniło się w momencie, gdy spotkała Senpaia. Poczuła Coś. Ciepło, radość, popadła w euforię. Tego uczucia doświadcza tylko wtedy, gdy obiekt jej westchnień znajduje się blisko. Ale na tym obrazie pojawia się rysa. Inna dziewczyna, która kocha się w Senpaiu. Zagrożenie. Przez nią Ayano może stracić swą miłość.

Nie wolno do tego dopuścić!

Gracz wcielający się w postać Ayano ma za zadanie przez dziesięć tygodni sabotować życie uczuciowe Senpaia, skutecznie odganiać od niego konkurencję. A ta jest bogata, co tydzień bowiem pojawia się inna zakochana w obiekcie westchnień głównej bohaterki dziewczyna. Aishi będzie konkurować między innymi z: Osaną Najimi (przyjaciółką Senpaia z czasów dzieciństwa), Amai Odayaką (przewodniczącą kółka kulinarnego), czy Oką Ruto (przewodniczącą kółka okultystycznego). Można uciec się do rozwiązań pokojowych, jak na przykład znaleźć przeszkodzie inny obiekt westchnień, czy też zamordować lub popchnąć ją do samobójstwa, wszystko oczywiście dokonane narzędziami dostępnymi w szkolnych kółkach zainteresowań. Grunt jednak, by skutecznie zacierać po sobie ślady, w przeciwnym wypadku główną bohaterką zacznie interesować się policja, w szkole pojawią się plotki, a Senpai nigdy jej nie pokocha.

Gra o roboczym tytule Yandere Simulator (osobiście bym go zostawiła, ponieważ gra właśnie pod tą nazwą staje się rozpoznawalna) według twórcy w rozgrywce przypominać ma Hitmana. Gracz zostanie wrzucony na duży, pełen postaci NPC obszar, gdzie musi wyśledzić konkretny cel i go wyeliminować. Możliwe jest dokonanie kradzieży czy też zamordowanie kogoś bez świadków.

YandereDev zamierza udostępnić graczom możliwość wyboru płci głównej postaci oraz obiektu westchnień - wszystko jednak jest wciąż w fazie beta. Obecnie powstało mniej niż 50% gry i w tej odsłonie można ją pobrać za darmo.

Co ciekawe, gdy gra już oficjalnie wejdzie do sprzedaży, będzie tłumaczona także na języki inne niż angielski.

Zagralibyście w nią po polsku?blog comments powered by Disqus