Mangowa polecajka wrześniowa

Autor: Redakcja
22 sierpnia 2016

Pora na kolejną mangową polecajkę. Tym razem redakcja przejrzała nowości września - niektóre zaskakujące.

Dagmara: Hotel

Kotori zapowiedziało na wrzesień - i oby dotrzymało słowa - wydanie jednotomówki Hotel. To zbiór pięciu komiksowych opowiadań mangaki Boichiego, z wykształcenia... fizyka i grafika wektorowego. Nie dziwi więc, że jego mangi to głównie science-fiction skierowane do starszego czytelnika. W Hotelu rysownik porusza sporo różnych tematów: od końca świata i ludzkości, poprzez wyznaczniki człowieczeństwa, po psychologiczne traumy.

Rysunek jest realistyczny, miejscami dość naturalistyczny, co działa na korzyść całości. Należy też pamiętać, że tytuł ma już 10 lat, więc nie jest najświeższy - niektóre stawiane w nim tezy mogą nie być aktualne. Jednak całość czyta się naprawdę dobrze - jeśli tylko tłumaczenie da radę, to jest na co czekać!

 

 

Agata: Hanger #1

We wrześniu Kotori wróci do korzeni – a przynajmniej do autora (tak, tak, nie autorki) Keep Out!, pierwszej wydanej przez siebie mangi – Hirotaki Kisaragiego. Drugą propozycją od Kisaragiego jest Hanger (Shikkounin), przygodowo-sensacyjne yaoi osadzone w świecie przyszłości. Nowe Tokio ma problem z przestępstwami narkotykowymi, którym zaradzić mają główni bohaterowie mangi – Tsuitachi, agent służb specjalnych. oraz jego tajemniczy partner Egzekutor. 

Wśród swoich dotychczasowych prac Kisaragi ma na koncie te prostsze, gdzie fabuła służy tylko jednemu celowi, a także kilka z ciekawie zarysowanymi intrygami. Owszem, w tych ostatnich też właściwie dąży się do jednego, ale za to towarzyszy im jeszcze interesująca fabuła oraz świat. Czy Hanger będzie taki sam? Zobaczymy we wrześniu!

 

Ania: Naruto: tajemna historia Shikimaru

We wrześniu wydawnictwo JPF wyda kolejny tom serii Light Novel skupiającej się na konkretnych postaciach z mangi oraz anime Naruto. Tym razem, po Tajemnej historii Kakashiego, jednego z nauczycieli Wioski Ukrytej w Liściach, przyjdzie kolej na Shikamaru, rówieśnika głównego bohatera. Jak głosi sam tytuł, będzie to nieznana dotąd historia z jego życia. Cały cykl liczy sobie 6 tomów, a jego zakup i oczywiście lektura będą chyba najbardziej interesowały zagorzałych fanów świata wykreowanego przez Masashiego Kishimoto.

Co ciekawe, ta nowelka trafi na ekrany jako anime - pisaliśmy o tym wcześniej.

 

 

 

Małgorzata: Drifters #2

Nowa seria Kohty Hirano, choć pozbawiona tych, co byli źli, ale się dobrze ubierali (jak w Hellsingu), pozytywnie zaskakuje i nie pozwala przejść obok siebie obojętnie. 

W poprzednim tomie poznaliśmy zbieraninę postaci historycznych, które w przedziwny sposób, zamiast umrzeć, przeniosły się do świata fantasy zamieszkałego przez elfy. Pochodzący z różnych epok Drifterzy: Shimazu Toyoshisa, Oda Nobunaga oraz Nasu-no Suketaka Yoichi w obronie pokrzywdzonych i zepchniętych na margines długouchych ścierają się z Odpadami, władających ponadludzkimi mocami podwładnymi niejakiej Easy. Czy dotychczasowe potyczki przeistoczą się w wojnę? Kto wyjdzie z tej batalii zwycięsko? W głowie kołacze się milion myśli, ale jedno wiem z pewnością - po prostu nie mogę się drugiego tomiku doczekać. blog comments powered by Disqus