Mangowa polecajka styczniowa

Autor: Redakcja
26 grudnia 2016

Poniżej redakcyjna polecajka na styczeń 2017. Rok otwieramy w większości dobrymi nowościami i oneshotami - wybranymi przez redakcyjne gremium.
 

Dagmara: Bungou Stray Dogs #1

Nowa manga Waneko, z polskim podtytułem Bezpańscy literaci, to jedna z najbardziej przeze mnie wyczekiwanych premier. z pewną już datą wydania Fabuła opiera się na historii Arsushiego, sieroty wyrzuconego z bidula, który ratuje topielca. Ten okazuje się niedoszłym samobójcą i członkiem pewnej wyjątkowej agencji detektywistycznej, w której wzorowani na popularnych pisarzach literaci z tajemniczymi mocami rozwiązują sprawy kryminalne.
 
Brzmi smacznie? Owszem. Anime pokazało, że jest na co czekać - seria jest naprawdę interesująca, napakowana akcją i klimatyczna. Trzymam też kciuki za tłumaczenie!
 
 
 

Agata: Totally Captivated #3

Manhwa, na którą koreański wydawca kazał nam trochę poczekać, ukaże się w końcu w drugiej połowie stycznia. Do tej pory Ewon jakoś dawał sobie radę w świecie mafijnej organizacji, wręcz stał się ich maskotką, trzeci tom przyniesienie nam jednak więcej dramy. Przyłapanie inflagranti, zemsta, dramatyczne odejścia z pracy – to tylko część wydarzeń, które czekają na czytelników w trzeciej odsłonie Totally captivated.
 
Jeśli jeszcze nie znacie tej serii, to być może warto się nią zainteresować. Acz pamiętajcie, że jest to boys’ love. Totally captivated ma ciekawą, choć miejscami zagmatwaną fabułę, której towarzyszy nie do końca atrakcyjna kreska (przynajmniej dla tych przyzwyczajonych do ślicznych chłopców rysowanych przez Japonki i Japończyków). Świetnie jednak nadrabia te niedoskonałości fabułą oraz bohaterami. No, a poza tym, czasem naprawdę dobrze złapać za coś innego.

Agata ponownie: DRRR!! #5 (LN)

Byliście już w Ikebukuro? Nie? To chyba nie jest najlepszy moment, aby się tam wybrać. Kocioł, którym powoli stała się ta dzielnica Tokio, już niedługo osiągnie swój punkt krytyczny. Coraz więcej osób ostrzy sobie broń na Izayę, Shizuo wciąż terroryzuje ulice, Celty wpakowała się w kłopoty i lepiej nie myśleć, co porabia reszta nie do końca zrównoważonych bohaterów powieści Ryohgo Narity. Oczywiście, zawsze istnieje szansa, że to dzień jak co dzień w świecie Durarara. Ale nie przekonamy się, jeśli nie zajrzymy do środka.
 
Na powieści Drrr!! wiele osób wyczekiwało wręcz z utęsknieniem i jeden rzut oka na ich treść pokaże, dlaczego. To jedna z lepiej skonstruowanych oraz opowiedzianych light novels dostępnych aktualnie na naszym rynku. Zdecydowanie warta polecania na każdym kroku i za każdym razem. Jeśli jeszcze jej nie znacie – to jest dobry moment. Tylko… miejcie na uwadze, że "dziwność” w tym Ikebukuro to chleb powszedni.
 

Magda: Requiem Króla Róż tom 6

Już w drugiej połowie stycznia Waneko wyda kolejny tom tej inspirowanej twórczością Szekspira mangi.
 
Ryszard nie ma chwili wytchnienia, chce pomścić swojego ojca, ale już wkrótce w jego życiu zacznie dziać się jeszcze gorzej. Jak gorzej? Aby się dowiedzieć, sięgnijcie po kolejny tom. Jeśli natomiast nie mieliście jeszcze styczności z tą serią, warto zacząć, choćby dla ładnej kreski Ayi Kanno.
 
 
 
 
 
 

Gosia: Gdy zapłaczą cykady: Księga uświadomienia cz. 2

Po serii niewyjaśnionych sytuacji zawartych w Księgach Pytań nadszedł wreszcie czas na odpowiedzi. Co tak naprawdę pcha do działania mieszkańców Hinamiyazawy? Bóstwo Oyashiro? A może coś innego?
 
Poprzedni tom Księgi uświadomienia skupiał się na Mion i Shion, dwóch bliźniaczkach, które wiele lat wcześniej zostały rozdzielone. Niewygodna dla starszyzny rodu Sonozaki dziewczyna wdaje się w relację z Satoshim, synem pary, która popierała kiedyś budowę tamy. Wkrótce chłopak znika. 
 
Druga część przyniesie wyczekiwane zakończenie opowieści Shion. Czy rok po zniknięciu chłopaka młodsza z bliźniaczek wreszcie pozna prawdę? Pod koniec stycznia wreszcie się dowiemy. Przyznaję się, że nie mogę się doczekać.
 

Ania: Wilczyca i Czarny Książę tom 1

Na sam początek przyszłego miesiąca Waneko planuje premierowy tom mangi Ookami Shoujo to Kuro Ouji z polskim tytułem Wilczyca i Czarny Książę.
 
Erika Shinohara lubi się popisywać, a tym razem postanowiła zabłysnąć zdjęciem swojego przystojnego chłopaka, który... wcale jej chłopakiem nie jest. Kiedy okazuje się, że razem uczęszczają do tej samej szkoły, bohaterka, chcąc wybrnąć z tej sytuacji, postanawia poprosić go o udawanie swojej sympatii. Nie wie jednak, że za ten pomysł przyjdzie jej słono zapłacić, ponieważ tytułowy Książę postanawia zrobić z niej swojego... pieska.
 
Manga w Japonii zamknęła się w 16 tomach, a w 2014 roku zostało wyemitowane dwunastoodcinkowe anime na jej podstawie.


blog comments powered by Disqus