Mangowa polecajka sierpniowa

Autor: Redakcja
26 lipca 2016

Co ciekawego przygotowali dla nas wydawcy na sierpień? Redaktorki Gildii Mangi polecają nowości mangowe!
 

Agata: Totally Captivated #2

Drugi tom manhwy Ha Jin Yoo, Totally Captivated, miał ukazać się w czerwcu, jednak z powodów niezależnych od Kotori, jego premiera została przesunięta na późniejszy czas (ci, którzy temu komiksowi oddali serducho, mają nadzieję, że będzie to sierpień). A jest na co czekać – Mookyul zdecydowanie dziwnie zachowuje się wobec Ewona i my po prostu przeczuwamy pod skórnie, że coś kombinuje. Pytanie tylko – jaką zemstę w imieniu swojego obecnego kochanka może przypuścić wybuchowy szef mafijnej grupy? Doświadczenie z innych komiksów podpowiada, że raczej nie skończy się to dobrze, pytanie tylko dla kogo.

Totally Captivated to ciekawa manhwa – nie narysowana może zbyt zjawiskowo, ale już po pierwszym tomie widać na zadatki ciekawej historii (tak, proszę państwa, tu na razie jest fabuła). Ma sporą dawkę humoru, a główny bohater ma dość uroku osobistego, żebyśmy współczuli mu sytuacji, w którą wpędziło go zbytnie romansowanie na boku. A jednocześnie dość sobie zasłużył na swój los, abyśmy… kibicowali Mookyulowi. Pierwszy tom jest naprawdę fajny. Czas na drugi.

Dagmara: Blame #2  

Po trzech miesiącach oczekiwania dostaniemy do rąk drugi tom Balme! - niesamowitej mangi cyberpunkowej Tsutomu Niheia. Z jednej strony fabularnie pozostawiono nas, czytelników, w miejscu co najmniej denerwującym: gdy Killy nieoczekiwanie zyskuej towarzyszkę podróży i ma opuścić przedziwne piętrowe miasto. Z drugiej - ta manga jest wydana nieomal zjawiskowo: powiększony format, w preorderze twarda oprawa, świetnej jakości druk. I ta kreska!

To nei jest oczywiście manga dla każdego. Tematyka jest dośc ciężka, posthumanizm to temat raczej dla starszego odbiorcy, a do tego wydanie jest dość drogie (miękka oprawa - 63 zł, twarda - 73 zł).

Mimo to przyznaję bez bicia - już mnie palce świerzbią. Oczywiście polecam, zachęcam, wręcz namawiam!

Ania: One-Punch Man #4

Rzutem na taśmę ostatniego dnia miesiąca na rynku ma pojawić się kolejny, czwarty już tom megapopularnej serii One-Punch Man. Opowiada ona o losach Saitamy, bohatera obdarowanego supersiłą. Jak mówi nam tytuł mangi, postać ta potrafi pokonać każdego przeciwnika tylko jednym ciosem. Czym tym razem zaskoczy nas mangaka Yusuke Murata? Tomik ma tytuł "Wielki Meteor" i jedno jest pewne - będzie się działo! Oczywiście gorąco polecamy!

 

 

 

 

Gosia: Usłyszeć ciepło słońca

Wydawnictwo Dango nie zwalnia i po jednotomowym Monster Petite Panic serwuje miłośnikom mang yaoi kolejną nowość.

Tym razem czytelnicy zostaną porwani do świata Kouheia, studenta mającego problemy ze słuchem. Wspomniane problemy sprawiają, że nie może normalnie funkcjonować w społeczeństwie, co rusz pojawiają się jakieś zgrzyty.

Wydaje się, że wszystko może zmienić się za sprawą Taichiego, sympatycznego i zawsze uśmiechniętego kolegi z roku. Co przyniesie ta znajomość?

Dowiedzcie się, sięgnijcie po tomik. Miłośnicy mang z nurtu boys' love z pewnością nie poczują się zawiedzeni.

 

 

Gosia: W stronę lasu świetlików

Pod koniec sierpnia pokaże się kolejna jednotomowa manga od wydawnictwa Waneko. Tym razem będzie to W stronę lasu świetlików, zbiór czterech, odpowiadających porom roku historii, na jednej z nich oparto anime Hotarubi no mori e.

Czytelnik zostanie porwany do pełnego magii świata. Z opuszczonego szkolnego budynku dochodzą dźwięki gitary. Słyszy je sprzątająca okolice budowli Shima. Czy tajemniczym muzykantem jest Fujimura z równoległej klasy? Odziany w maskę chłopak zamieszkuje w lesie. Twierdzi, że za sprawą ludzkiego dotyku może zniknąć. Czy to prawda? Dawno temu przyjaciel obiecywał, że zostanie ninja i obroni małą Tsubaki.  A co jeśli dziewczyna wydaje się tak bardzo zaradna, że nie trzeba jej bronić? Ritsu otrzymuje list od dawno niewidzianego brata. Czy zawarta w nim obietnica zostanie spełniona?

W stronę lasu świetlików to pasjonujące opowieści i przepiękne prace Midorikawy Yuki. Polecamy serdecznie!blog comments powered by Disqus