Mangowa polecajka listopadowa

Autor: Redakcja
26 października 2016

Poniżej redakcyjna polecajka na listopad. Tym razem ciężko było nam wybrać, ponieważ w większości tytuły albo słabsze, albo kontynuacje... Ale udało się!
 

Dagmara - Lady Detective #3

Z listopadowych zapowiedzi najbardziej chyba czekam na trzeci tom Lady Detective - ślicznej, kryminalnej manhwy w klimatach wiktoriańskiej Anglii. Dwa poprzednie tomy zarysowały ciekawą intrygę, przedstawiły już chyba wszystkich bohaterów, w tym dość niespodziewany czarny charakter. Mam nadzieję, że w trzecim tomie w końcu dostaniemy więcej informacji tak o tytułowej bohaterce i jej narzeczonym, jak i tajemniczej, groźnej organizacji działającej za kulisami kryminalnych zagadek Londynu.
 
Moją jedyną obawą jest... termin wydania. Yumegari, chociaż przykłada do jakości swoich mang ogromną wagę, ma częste problemy z dotrzymywanioem terminów premier Pozostaje jednak trzymać kciuki, żeby Lizzie Newton rzeczywiście trafiła w nasze ręce w listopadzie.
 

Ania - Sotsugyuosei

Po wydaniu Doukyuusei, czyli Kolegów z klasy, wydawnictwo Waneko postanowiło - niemal niepostrzeżenie - wypuścić na rynek drugi tom opowieści o parze chłopaków, sequel noszący tytuł Sotsugyousei. Tym, co wyróżnia serię Nakamury Asumiko, jest niepowtarzalny styl i delikatna, ale czasem również ostra kreska.
 
Sotsugyousei zawiera w sobie dwa kolejne sezony - zimę i wiosnę - w czasie których widzimy, jak związek Hikaru i Rihito zmienia się, ewoluuje. Co ciekawe, na stronie MyAnimeList możemy zauważyć, że z tomu na tom tagi opisujące serię zmieniają się. Doukyuusei było opisywane jedynie jako shounen ai, natomiast Sotsugyousei to już yaoi. Możemy się więc spodziewać, że na kartach tego tomu pojawi się coś więcej niż tylko krótkie, niewinne pocałunki.
 

Mir - Magi: Labyrinth of Magic #1

To jedna z niewielu nowości jakich można się spodziewać w listopadzie. 

Historia inspirowana księgą Baśni tysiąca i jednej nocy opowiada o podróżach małego chłopca i jego najlepszego przyjaciela, zamieszkującego magiczny złoty flet. Razem wyruszają na pustynię w poszukiwaniu skarbu.

Tytuł ma już 15 tomów i zapowiada się naprawdę ciekawie; wygrał 59. Shogakukan Manga Awards w kategorii najlepszy shonen i był czwartą najlepiej sprzedającą się mangą w Japonii w 2013 roku. Co więcej niecierpliwi fani mogą obejrzeć spin-off, Adventure of Sinbad, w wersji animowanej na polskim Netflixie.

 

Gosia - Granica twojej miłości

Podobno stara miłość nigdy nie rdzewieje. Za czasów szkolnych Sono kochała się w Sato, ale Sato wyjechała na studia do Tokio i kontakt się zerwał. Jakiś czas później również Sono zamieszkała w stolicy i związała się z Hiroko, studentką pracującą w bibliotece. Jednak gdy w trakcie seksu Sono nieświadomie wykrzykuje imię Sato, przestaje być różowo.
 
Granica twojej miłości od Dango to pełna ciepła i humoru komedia yuri, która powinna usatysfakcjonować wszystkich tych, którzy czują niedosyt komiksów z nurtu girl's love na polskim rynku.
 
 
 

Magda - One Punch Man #5

Już niebawem nakładem wydawnictwa JPF ukazać się ma kolejny, piąty już tom mangi One Punch Man. Tym razem Saitama, dla którego liczba godnych przeciwników jest równa liczbie włosów na jego głowie, oraz pozostali superbohaterowie będą musieli zmierzyć się z nowym, podmorskim zagrożeniem.
 
Poprzednie tomy tej komediowej serii autorstwa ONE i znanego również z rysunków do Eyeshield 21 Yusuke Muraty cieszyły się dużą popularnością. Jest to w dużym stopniu zasługa bardzo dobrego tłumaczenia polskiego wydania tej mangi – tłumacz włożył wiele wysiłku w dobre przełożenie na polskie realia wszystkich żartów słownych i nazw własnych. Miejmy nadzieję, że piąty tom One Punch Mana będzie trzymać poziom także i pod tym względem.
 

Agata - Ten Count #1

RIhito Takarai w Kotori ma się dobrze – w listopadzie ukaże się pierwszy tom bardzo głośnej i popularnej w Japonii najnowszej mangi tej autorki: Ten Count. Jest to pozycja, która znacząco różni się od dotychczas wydanych prac Takarai – nie mamy tutaj do czynienia bowiem ze słodką, całkiem logiczną opowieścią o rozwijających się pomiędzy dwojgiem ludzi uczuciach. Tym razem mangaka zdecydowała się na wykreowanie wysoce zaburzonych bohaterów, którzy wikłają się w toksyczny, jeśli nie nawet destrukcyjny związek.
 
Pierwszy tom Ten Count zapowiada serię ciekawą, skomplikowaną i mroczną. Od razu zastrzegę, że autorka nie zdołała udźwignąć własnego pomysłu, ale jeśli poszukujecie toksycznych mang z odwlekanym przez kilka tomów seksem, a potem go pełnego – to Ten Count się wam spodoba.


blog comments powered by Disqus