Mangowa polecajka lipcowa

Autor: Redakcja
28 czerwca 2016

Co ciekawego kupić i przeczytać w lipcu? Redaktorki Gildii Mangi polecają nowości mangowe!

Agata: Tajemna historia Kakashiego

Naruto się skończył. A przynajmniej – skończyła się jego historia, zamknięta w siedemdziesięciu dwóch tomach rysowanych przez Masashiego Kishimoto. W Japonii ukazuje się właśnie spin off – Boruto, opowiadający o potomku dzielnego, małego shinobi, który z całych sił stara się spełnić swoje największe marzenie. Ale mangi to nie wszystko, serii o Naruto towarzyszą również powieści, dopowiadające dzieje znanych z komiksu bohaterów. Dzięki staraniom JPF-u w lipcu ukaże się pierwsza z tych light novel – Tajemna historia Kakashiego (Kakashi Hiden — Hyōten no Ikazuchi).

Książkę tę napisał Akira Higashiyama, a ilustracje do niej wykonał Kishimoto. To będzie kolejna z coraz śmielej pojawiających się na naszym rynku japońskich powieści młodzieżowych i druga powstała na podstawie serii mangowej. Na dodatek poświęcona jednemu z najpopularniejszych bohaterów – ja tam nie mogę się doczekać i radośnie przetupuję nóżkami. Zwłaszcza, że gdy po raz pierwszy dowiedziałam się o istnieniu serii Hiden – nic nie wskazywało, że ją również będziemy mogli przeczytać po polsku.

Ania: Monster #7

Z dużym opóźnieniem, ale na początku lipca zostanie opublikowany (w końcu!) 7. już tom mangi autorstwa Naokiego Urasawy. Jest na co czekać, ponieważ to jeden z najlepiej ocenianych japońskich komiksów - między innymi na portalumy animelist.net.

Manga opowiada o doktorze, Kenzo Tenmie, który powraca do praktyki lekarskiej, by zaraz potem zaangażować się w odnalezienie mordercy bezdzietnych par w średnim wieku. Bohaterowie odkrywają, że rozwiązanie wielkiej tajemnicy tkwi w Posiadłości Czerwonej Róży. Czy będą w stanie poznać prawdę o narodzinach "Monstrum"? W Polsce fani mangi mogą znać Urasawę nie tylko dzięki temu komiksowi, ale również dzięki prawdziwemu klasykowi, jakimi jest Pluto, również wydane przez Hanami.

 

Dagmara: Planetes #1

Pierwszy tom tej mangi ma się ukazać w bliżej nieokreślonym momencie lipca. Sam komiks opowiada o załodze kosmicznej śmieciarki - gdy w niedalekiej przyszłości ludzkość już opanowała Księżyc i Marsa, a przed nią czeka Jupiter. Ekipa, w której latają Rosjanin Jurij, Japończyk Hachi oraz Amerykanka Fee, ma za zadanie sprzątanie odłamków gruzu i maszyenrii, krążących po orbicie Ziemi i stanowiących zagrożenie dla promów.

To manga dla dorosłego czytelnika, skupiająca się raczej na relacjach między bohaterami i ich psychice, niż na akcji jako takiej. Sporo w niej humoru, nie mniej dramatu. I do tego - ta kreska! Niektóre kadry po prostu zachwycają i można się w nie wpatrywać bez końca. Polecam!

 

Małgorzata: Gdy zapłaczą cykady #4

Z pozoru wszystko wydaje się sielanką. Keichi Maebara z wielkiego miasta przeprowadził się do sennej wioski Hinamizawa. Wszyscy mieszkańcy są dla niego mili i uczynni, a grupka radosnych i rozkrzyczanych dziewcząt wciąga go do klubu zabaw, ale...

Klątwa Czcigodnego Oyashiro wciąż wisi nad wioską i burzy spokój. Kto przeżyje noc Festiwalu Dryfującej Bawełny? Kto tym razem zostanie zamordowany, a kto uprowadzony przez demony? Czy te nadnaturalne istoty rzeczywiście istnieją? A może to tylko mieszkańcy, którzy tajemniczymi zbrodniami chcą zatuszować niewygodną prawdę?

Przed Wami Księga Marnowania Czasu, czwarta z wydawanej przez Waneko serii w formacie 2w1. Czy odważycie się odkryć sekrety Hinamizawy?blog comments powered by Disqus