Mangowa polecajka czerwcowa

Autor: Redakcja
26 maja 2016

Redaktorki Gildii Mangi postanowiły wybrać z mangowej oferty czerwcowej kilka tytułów, które – ich zdaniem – warto rozważyć. Może pomogą Wam w zakupach w przyszłym miesiącu!
 

Dagmara: Gangsta #3

To będzie już trzecie spotkanie z półświatkiem Ergastulum, miasta, którego bocznymi uliczkami krążą najemnicy, skorumpowani policjanci i nasi ulubieni specjaliści - Worick i Nick. Osobiście nie mogę się już doczekać. W poprzednim tomiku autorka, Kohske, zafundowała nam strzelaniny i walki i przybliżyła szczegóły większego wątku - dziwnych morderstw i okaleczonych ciał znalezionych w magazynie. Wygląda na to, że w trzecim tomiku możemy liczyć na jeszcze więcej wszystkiego plus rozwój wątku Alex. Jedyne, co nieco martwi, to to, że kreska w drugim tomie była nieco słabsza niż w pierwszym - miejmy nadzieję, że to nie stała tendencja.
 
 
 

Agata: Mushishi #5

To będzie środkowy tom serii Yuki Urushibary poświęconej Ginko – przemierzającego Japonię Mushishi, człowieka, który pomaga innym, gdy pojawiają się kłopoty z mushi, tajemniczymi stworzeniami zamieszkującymi ziemię. Jeśli ktoś jeszcze nie sięgnął po ten tytuł – to zdecydowanie warto się Mushishi zainteresować. Mangaka opowiada kolejne przygody Ginko spokojnie, prawie powolnie, wydawałoby się, że wręcz w naturalnym rytmie otaczającego bohaterów świata. Tą wielokrotnie nagradzaną i ekranizowaną mangę naszym czytelnikom sprezentowało Hanami. Na czerwiec zapowiedziano tom piąty.

 

 

 

Ania: Gwiazda spadająca za dnia #2

W rozpisce wydawnictwa Waneko na czerwiec widnieje kolejny tom ich nowości. To historia Suzume, która przeprowadza się do Tokio i tam rozpoczyna naukę w nowej szkole i życie w całkiem nowym środowisku. Już w drugim tomie akcja nabiera tempa - dziewczyna uświadamia sobie o swoich uczuciach do nauczyciela, który, nawiasem mówiąc, po szkole zachowuje się bardziej jak jej kolega. Oprócz ciekawej fabuły manga może się pochwalić także oryginalną kreską. Seria jest zakończona i będzie miała 12 tomów, tak więc zapraszamy do lektury!

 

 

 

 

Małgosia: Drifters #1

Akcja mangi toczy się w Japonii w trakcie okresu Sengoku (XV-XVII wiek). To czas ciągłych wojen pomiędzy klanami. Toyohisa, zraniony w bitwie młody samuraj, będąc na granicy śmierci przenosi się do zupełnie innego, nieznanego mu świata. Jak i po co? Tego będzie musiał się  dowiedzieć.

Znany z Hellsinga Kohta Hirano powraca w wielkim stylu. Ociekająca przemocą, pełna absurdalnego humoru, zaludniona przez z pozoru nieprzystające do siebie postacie seria Drifters z pewnością trafi w gusta niejednego dojrzałego fana mangi. Polecam serdecznie - nie tylko z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka!blog comments powered by Disqus