Lato z anime - co oglądać w wakacje? Najlepsze nowości


Sezon letni w japońskiej telewizji jest już na półmetku - to dobry moment, żeby wybrać najciekawsze nowości z ramówki anime. Zrobiłysmy to dla Was - dla każdego znajdzie się coś przyjemnego!

Shokugeki no Souma: Ni no Sara

Od: 2 lipca

Nowy odcinek: Soboty o 22.00

Liczba odcinków: nie wiadomo

Drugi sezon niezwykle popularnego anime o jedzeniu i gotowaniu - na dodatek anime pełnego akcji. Czego więcej chcieć? ;)

 

Orange

Od: 4 lipca

Nowy odcinek: Poniedziałki o północy

Liczba odcinków: nie wiadomo

To adaptacja mangi pod tym samym tytułem autorstwa Ichigo Takano (w Polsce wydanej przez Waneko). Pewnego dnia, Naho Takamiya otrzymuje list od siebie, ale wysłany z przyszłości, mniej więcej zza dekady. List zawierał dokładny opis wydarzeń dnia, w którym go czytała, włączając w to informację o nowym uczniu w klasie - Kakeru Naruse.

Przyszła Naho powtarza teraźniejszej Naho, że żałuje wielu rzeczy, które chciałaby naprawić, sprawiając, że tym razem podejmie inne decyzje - zwłaszcza względem Kakeru. Zdradza teraźniejszej sobie, że za dekadę Kakeru już z nimi nie będzie, dlatego prosi, aby na niego tym razem uważała.

 

Berserk 2016

Od: 1 lipca

Nowy odcinek: Piątki o 22.30

Liczba odcinków: nie wiadomo

Guts, znany jako Czarny Szermierz, poszukuje schronienia przed ścigającymi jego i jego kobietę demonicznymi mocami, jak i zemsty przeciw temu, który naznaczył go jako ofiarę. Wspomagany tylko przez swą tytaniczną siłę, umiejętności i miecz, Guts musi przeciwstawić się swojemu przeznaczeniu, jak i wściekłości, która może ograbić go z resztek człowieczeństwa. Berserk to ciemna i niepokojąca historia pełna walk mieczem i ciążącego nad głównym bohaterem fatum.

D.Gray-man Hallow

Od: 5 lipca

Nowy odcinek: Wtorki o 1.35

Liczba odcinków: 13

Pod koniec XIX stulecia, Allen Walker oficjalnie dołącza do Egzorcystów, organizacji walczącej z istotami zwanymi Akuma, mechanicznymi brońmi stworzonymi przez Millenium Earla z udręczonych dusz. Allen ma “przeklęte oko” oraz broń anty-Akumową w swoim ręku, świadectwo faktu, że ma w sobie “Innocence”, dar czyniący go boskim apostołem. Razem z innymi Egzorcystami Allen musi zatrzymać Millenium Earla i jego plan, mogący doprowadzić do końca świata.

 

91 Days

Od: 9 lipca

Nowy odcinek: Niedziela 1:55

Liczba odcinków: nie wiadomo

Jest rok 1920, pięć lat po tym, jak uchwalono Prohibicję. Główny bohater, Avilo, dołącza do mafinego klanu Vampiro, by odnaleźć zabójców swoich rodziców i brata i dokonać na nich zemsty. Zabijanie rozpoczyna zabijanie. Zemsta rodzi nową zemstę. Oto zaczyna się historia vendetty.

Servamp

Od: 5 lipca

Nowy odcinek: Wtorek 23.00

Bohaterem tej historii jest piętnastoletni Shirota Mahiru, który najbardziej na świecie ceni sobie spokojne, wolne od niespodzianek i komplikacji życie. Pewnego dnia zabiera z ulicy małego czarnego kota, przynosi go do domu i nadaje imię Kuro. Ku jego wielkiemu zdziwieniu nowy zwierzak okazuje się być… wampirem. W dodatku takim, który w swojej ludzkiej postaci nijak nie przypomina groźnego krwiopijcy. Nic mu się nie chce, nie przepada za przemocą, a sama myśl, że miałby podjąć się jakiegoś działania wywołuje w nim niemal samobójcze odruchy. Ale za to nie odmówiłby kubeczka herbaty. Jak się okazuje jest on jednym z legendarnych wampirzych sług, którzy związują się kontraktem ze swoim ludzkim mistrzem. I chociaż sam Shirota nie ma ochoty utrudniać sobie życia tego typu układem, a oferowanie swoich usług dla leniwego wampira stanowi przejmującą męczarnię, nasi bohaterowie szybko zostaną wplątani w odwieczny konflikt, w którym aby przeżyć trzeba stanąć do walki.

Qualidea Code

Od: 10 lipca

Nowy odcinek: Niedziela północ

W tym świecie ludzkość cały czas prowadzi wojnę z “nieznanym” - wrogiem ludzkości. Dzieci, które zostały podczas pierwszej inwazji ewakuowane do placówki, w której wprowadzono je w hibernację - budzą się kilkadziesiąt lat później i okazuje się, że ich ciała posiadły nadnaturalne zdolności i moce. Żeby móc ochronć kraj - oczywiście Japonię - przed “nieznanym”, który wlaśnie wpłynął do zatoki Tokio, młodzież podejmuje walkę w stolicy, w Kanagawie i w Chibie.

Nejimaki Seirei Senki: Tenkyou no Alderamin

Od: 9 lipca

Nowy odcinek: Sobota 1.05

Trwa wojna z sąsiadem należącym do Republiki Kioka, Imperium Katjavarna. W tym regionie mieszka pewien młodzieniec, który musi - chociaż nie chce - przystąpić do egzaminu na  wysokiego stopniem oficera armii. Ma na imię Ikta i jest… pacyfistą, a przynajmniej nie lubi wojny. Jest też leniwy do bólu i lubi kobietki.

Nikt nie spodziewał się, że ktoś taki jak Ikta może zostać potem uznany za największego z dowódców tej wojny.

Amaama to Inazuma

Od: 5 lipca

Nowy odcinek: Wtorek 2.05

Kuhei Inazuka to nauczyciel, który opiekuje się samotnie swoją małą córeczką po tym, gdy zmarła jego żona. Gotowanie nie idzie mu najlepiej, więc jego córka Tsumugi jada głównie gotowe posiłki ze sklepu. Jednak pewien ciąg wydarzeń doprowadził do tego, że trafili do restauracji matki jednej z uczennic Inazuki, Kotori. Dziewczyna, pod nieobecność rodzicielki, stara się ich nakarmić najlepiej, jak potrafi.

Okazuje się, że Kotori też musi radzić sobie sama - jej rodzice są rozwiedzeni, a matka często zostawia ją samą. Inazuka, Tsumugi i Kotori zawiązują porozumienie - i zaczynają spotykać się oraz gotować wspólnie pyszne posiłki.

Hatsukoi Monster

Od: 2 lipca

Nowy odcinek: Sobota 23.00

Główna bohaterka, Nikaido Kaho, pochodzi z bogatej rodziny i całe życie wszyscy dokoła byli dla niej do bólu mili. Kiedy przeprowadza sie do szkolnego akademika, zostaje nieomal potrącona przez ciężarówkę, ale ratuje ją tajemniczy chłopak. To dla niej jak uderzenie pioruna - miłość od pierwszego wejrzenia. I to mimo tego, że on, jaki pierwszy w jej biografii, jest dla niej… niesympatyczny. 

Szybko odkrywa, że jej ukochany mieszka w tym samym akademiku, więc wyznaje mu miłość. Kanade, bo tak mu na imię, zgadza się z nią chodzić. 

Wyobraźcie sobie teraz szok nastoletniej Kaho, gdy dowiaduje się, że jej pierwszy chłopak… jest wyrośniętym piątoklasistą.

 

Battery

Od: 15 lipca

Nowy odcinek: Piątek 00:55

Takumi Harada jeszcze nawet nie jest w gimnazjum, a już jest najlepszym miotaczem w regionie. Mimo to chłopak jest zdesperowany, sfrustrowany i gotowy porzucić baseball - bo nie może znaleźć odpowiadającego mu umiejętnościami łapacza. Uważa, że to wina rodziny - przeprowadzili się do małego miasta nie zważając na jego protesty.

Wtedy w jego życiu pojawia się dzieciak o imieniu Goou Nagakura i wszystko się zmienia.

Days

Od: 3 lipca

Nowy odcinek: Niedziela 2:58

Ta seria opowiada o dwóch chłopcach, Tsukushim i Jinie. Tsukushi jest całkowicie przeciętny, nie ma specjalnych talentów czy umiejętności, z kolei Jin to genialny piłkarz. Pewnej burzowej nocy chłopcy spotykają się i ciąg wydarzeń wciąga ich obu w świat piłki nożnej.

Hitori no Shita: The Outcast

Od: 9 lipca

Pewnej nocy Zhang Chulan zostaje zaatakowany przez zombie na cmentarzu. W trakcie wydarzenia ratuje nieznaną sobie dziewczynę. Ta informuje go, że musi stawić czoła przeciwnościom losu jak mężczyzna - i odchodzi. 

Chulan spotyka ją później na swoim uniwetku. Od tego momentu jego przeznaczenie zaczyna gwaltownie przyspieszać, wrzucając go w tryby wydarzeń. Pojawią się obcy ludzie z tajemniczymi mocami, z którymi będzie musiał walczyć - a każdy odcinek to nowa tajemnica do rozwiązania.

Fudanshi Koukou Seikatsu

od: 5 lipca

Sakaguchi to licealista, ale jednocześnie fudanashi - chłopak, który lubi historie shounen-ai. Na ogół trzyma się z grupą znajomych: fanką boys love Rumi, gejem Yuujirou, podzielającym jego zainteresowania Daigo oraz całkowicie zwyczajnym kolegą, Nakamurą. Anime opowiada o szkolnych perypetiach tej grupki.

Bananya

Od: 4 lipca

Pół-koty, pół-banany. Nie żartujemy. 


Mamy nadzieję, że tym szybkim zestawieniem udało nam się zachęcić Was do sięgnięcia po nowości!
blog comments powered by Disqus