"Death Note" i (niepotrzebny) sequel live action

Autor: Magdalena Czernecka
Korekta: Dagmara Trembicka-Brzozowska
25 października 2016

W  Death Note Light up the NEW world, tegorocznym sequelu do Death Note ponownie ujrzymy Tatsuyę Fujiwarę w roli Lighta Yagami, przekonanego o słuszności swoich działań mordercy. Trailer wyemitowano tydzień temu a oficjalna strona potwierdziła tę informację.
 
Light: Wszystko powierzam tobie. Żyj jako Kira
Tekst: Przeżył…
Mężczyzna: Light Yagami żyje. 
Tekst: Piosenka: "Dear Diary” – Namie Amuro
Tekst: Wola Kiry
Misa: Light żyje?
Głos: Jesteś Kirą?
Narrator: Death Note
Tekst: "Death Note Light up the NEW world”
 
 

Rolę legendarnego detektywa L ponownie odegra Kenichi Matsuyama. Od czasu, kiedy któryś z tych aktorów ostatnio wcielał się w swoją postać minęło już osiem lat (nakręcony w roku 2008 film L change the WorLd w którym rola Fujiwary była poboczna).

Fujiwara wspomina, że Death Note było stale obecne w jego życiu a filmy zostały obejrzane przez widzów na całym świecie. Uważa, że współpraca z Matsuyamą przy kręceniu pierwszych dwóch części trafiła na dobry czas w jego życiu, kiedy miał 23 lata . Nie sądził, że po upływie dekady będzie miał jeszcze szansę na ponowne wzięcie udziału w Death Note, więc bardzo cieszy się z tej możliwości i jest podekscytowany rozgrywającą się nową historią z nową obsadą.

Japońska premiera filmu zaplanowana jest na 29 października. Trzyodcinkowa miniseria Death Note NEW GENERATION” będąca prequelem do filmu miała swoją premierę na platformie Hulu 16 października.

W najbliższy poniedziałek w tokijskim kinie Shinjuku Piccadily odbędzie się seans pierwszych dwóch filmów oraz segment talk-show, na który zapowiedziano "niesamowitych gości”. Reżyser filmu oraz aktorzy mają pojawić się w wybranych kinach w rejonie Kanto w dniu premiery. 

Death Note, manga Tsugumi Ohby oraz Takeshiego Obaty, wydawana była w latach 2003-2006. Bohaterem jest nastolatek o imieniu Light. Znajduje on notes, który może uśmiercać ludzi przez wpisanie do niego ich imienia. Light postanawia wykorzystać go do walki z przestępcami całego świata i rozpoczyna zabawę w kotka i myszkę z władzami oraz pewnym genialnym detektywem. W Polsce manga ta została wydana przez wydawnictwo JPF.

W nowym filmie wykorzystana ma być istniejąca wcześniej ale niewykorzystana dotychczas w żadnej adaptacji "reguła sześciu Notesów” – w danej chwili nie więcej jak sześć Death Notes może istnieć w świecie ludzi. Powoduje to, że w świecie ludzi może przebywać maksymalnie sześciu Shinigami. 

Wysoce zaawansowane społeczeństwo informacyjne jest nękane przez cyber terroryzm. Pojawiają się nowe, charyzmatyczne postacie, następcy Lighta i detektywa L.  Będą oni walczyć o sześć Death Notes znajdujących się w świecie ludzi.

W pozostałych rolach pojawią się:

  • Masaki Suda (Karma Akabane w filmie live-action Assassination Classroom, Kuranosuke Koibuchi w filmie live-action Kuragehime) jako Yuuki Shien, cyberterrorysta bardzo podziwiający Kirę.
  • Sousuke Ikematsu (Higen w The Last Samurai, Kazuhiko Shingai w MOZU) jako Ryuuzaki, światowej sławy detektyw i następca L.
  • Masahiro Higashide (Hideo Shimada w filmie live-action Parasyte, Kou Mabuchi w filmie live-action Ao Haru Ride) jako Tsukuru Mishima, "Death Note otaku" oraz detektyw będący na tropie Notesów.
  • Rina Kawaei (sztuka teatralna Azumi: Bakumatsu-hen) jako Sakura Aoi, najgorsza w historii użytkowniczka Death Note, morderczyni będąca całkowitym przeciwieństwem Lighta Yagami.
  • Mina Fujii jako Shou Nanase, śledcza zajmująca się sprawą Death Note.
  • Eiichiro Funakoshi jako Kenichi Mikuriya, sędzia Sądu Najwyższego będący w posiadaniu Death Note.
  • Erika Toda jako Misa Amane (powraca do swojej roli z poprzednich filmów)
  • Shidou Nakamura jako Ryuk (powraca do swojej roli z poprzednich filmów oraz anime)
  • Sota Aoyama jako Touta Matsuda (powraca do swojej roli z poprzednich filmów)
  • Miyuki Sawashiro jako Ama, nowa Shinigami

Reżyserem filmu jest Shinsuke Sato (Gantz live-action, Gantz: Perfect Answer, filmy Library Wars) Oprócz piosenki Dear Diary, która jest balladą bazowaną na tytule filmu, Namie Amuro wykonuje również piosenkę Fighter, która napisana jest z perspektywy Misy Amane.blog comments powered by Disqus