Trailer i strona "Berserka"

15 lipca 2011

Twórcy powoli odsłaniają kolejne informacje na temat adaptacji mangi Berserk Kentaro Miury o ktorej pisaliśmy niedawno.

Na początek najważniejsza informacja. Powstanie nie jeden, ale aż trzy filmy kinowe, które zakresem fabuły będą obejmowały część mangi zwaną 黄金時代 czyli Złotym Wiekiem (tomy 3-13) co powinno zapewnić w miarę wierne odtworzenie wydarzeń z mangi. Pierwszy, zatytułowany ベルセルク 黄金時代篇Ⅰ 覇王の卵 (Berserk - Złoty wiek I - Jajo królów*), do japońskich kin trafi w styczniu 2012.

Dotychczas jedynym informatorem było konto twitterowe, którym zarządza Clara De Porras - fikcyjna postać wymyślona na potrzeby promocji filmu (możnaby rzec maskotka) nawiązująca do świata serii. Jej portret narysowany przez autora mangi możecie podziwiać poniżej. 15 lipca, zgodnie z zapowiedziami wystartowała oficjalna strona filmu - www.berserkfilm.com. Niestety na razie nie ma tam zbyt wiele informacji. Ciekawostką są bardzo ładne, zmieniające się tła.

Dzień wcześniej można było zobaczyć trailer, ale dopiero wraz ze startem strony w jakości HD (która zrywa hełmy z głów, szczególnie dwusekundowa scena oblężenia). Dla mających problemy z uruchomieniem strony poniżej wersja z Youtube udostępniona dzięki uprzejmości fanów serii.

Pozosteje tylko mieć nadzieje, że dystrybutor uraczy fanów poza Japonią wersją anglojęzyczną przynajmniej na DVD/BD.

*Brzmi to idiotycznie. Wiem. Z początku miałem przetłumaczyć jako Klejnot królów, ale dopóki dystrybutorzy mi nie płacą za wymyślanie chwytliwych tłumaczeń wolałem postawić na dosłowność (chociaż Jajo króla byłoby pewnie najdosłowniejsze, ale wtedy zupełnie nie dałoby się uniknąć pewnych skojarzeń). Chodzi o ten dziwny czerwony przedmiot z początku trailera, który jakby nie było jest jajem.

blog comments powered by Disqus