Relacje i zdjęcia z imprez z Hanami

10 października 2006

„Spotkanie z Japonią” – 8 października 2006

 8. października w Klubie Kultury „Zastów” w Warszawie odbyła się impreza, której tematem przewodnim była kultura Kraju Kwitnącej Wiśni. Według organizatorów przez namiot, gdzie odbywał się festyn przewinęło się ponad 1500 osób. Wśród atrakcji nie zabrakło pokazów cięcia mieczem samurajskim oraz sztuk walki: aikidō, kendō, kyūdō. Pracownicy domu kultury uczyli robić kwiaty z bibuły. Dostępny był również punkt gastronomiczny serwujący po przystępnych cenach japońskie specjały takie jak: sushi, kāre pan czy zestawy agemono.

Firma Hanami przygotowała dla uczestników spotkania pokazy: ceremonii parzenia herbaty, układania ikebany, zakładania kimona, a także naukę orgiami i kącik, w którym kaligrafowano imiona po japońsku. Każdy z uczestników imprezy mógł spróbować zielonej herbaty matcha lub odegrać rolę gościa w ceremonii herbacianej, a także ułożyć kompozycję kwiatową pod okiem ikebanisty.

„Sushi – kulinarna wizytówka Japonii” – 10 października 2006-10-11

10 października 2006 był dniem sushi w Pałacu w Wilanowie. W zabytkowych wnętrzach Białej Sali odbył się przygotowany przez firmę Hanami wykład poświęcony pochodzeniu i historii sushi oraz zasadom etykiety związanej ze spożywaniem tej potrawy, który uwieńczyła degustacja: nigiri zushi, maki zushi i uramaki zushi. Spotkanie sponsorowane było przez firmę Polkomtel.

 


blog comments powered by Disqus