Otwarte testy "Final Fantasy XIV" wystartowały dziś w nocy
Cenega poinformowała, że dziś w nocy wystartowały otwarte testy długo oczekiwanej gry MMO (Massively Multiplayer Online) Final Fantasy XIV.

- Wymyślona i stworzona przez znanych deweloperów Final Fantasy – gra jest produkowana przez Hiromichi Tanaka (FINAL FANTASY I, II, III, XI), wyreżyserowana przez Nobuaki Komoto (FINAL FANTASY IX, XI), stronę artystyczną stworzył Akihiko Yoshida (Vagrant Story, FINAL FANTASY XII), muzyka zaś nagrana została przez Nobuo Uematsu (seria FINAL FANTASY).
- Rozbudowany system rozwoju postaci – wybór rasy i klanu następuje przed dostosowaniem twarzy postaci, jego fryzury, koloru skóry i wielu innych aspektów jego wyglądu, dzięki czemu możliwe jest stworzenie nieograniczonej liczby awatarów.
- System „Armoury” – Jest to niepowtarzalny system, który kładzie duży nacisk na bronie i narzędzia w grze i wpływa zarówno na rozwój postaci, jak i styl gry danego gracza. W jego zakresie mają wolność i możliwość walki, wykonywania rzemiosła, i zbierania czegokolwiek na co przyjdzie im ochota. Użycie przedmiotu automatycznie spowoduje, że postać zmieni klasę na taką, która jest z nim powiązana.
- Transport Aetheryte – W mgnieniu oka przemierzaj świat Eorzea korzystając z niezwykłego systemu teleportacyjnego.
- Graj samotnie lub w grupie – Przeżywaj przygody samotnie bądź w grupie, kiedy będziesz wykonywał zadania i wdawał się w potyczki podczas podróży przez Eorzea.




